| BeRock a întrebat:

Vreau sa cumpar un caine si nu stiu ce rasa sa imi iau... Voi ce spuneți, pitbull sau rottweiler?

Răspuns Câştigător
| Moƒo a răspuns:

Bro. Daca nu ai mai avut caini pana la cei propusi de tine, nu te gandi la acele doua rase. Plus, foarte mare plus. pitbull este o rasa de caine ce necesita multa atentie si miscare. Daca ai timp sa il plimbi sa il antrenezi si prin asta zic multa atentie, ai putea sa ai un prieten pe viata. Rottweiler este un caine usor de dresat dar si incapatanat. De asemena ca si pitbull-ul tebuie dresat si zilnic miscare. As recomanda pentru tine alte rase ce gen:
* Akita
* Bundhund
* Bulldog / bulldog francez
* Chow-Chow
* Ciobanesc german / olandez
* Keeshond
* Lapphound suedez
* Samoyed
* Spits
* Shiba
* Staff Bull terrier ( aceleasi apucaturi ca pitbull)
Eu detin in tara ( Ro) la bunici un pitbull doar de paza. iar in afara unde sunt in prezent un Cane Corso- un caine destept si ''mandru''.

4 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Rottweiler.
Un vecin avea unu, una mai bine zis ca era femela; era foarte draguta si desteapta. Pitbullii sunt periculosi.

| Coquina5 a răspuns:

Ia aminte, cocalarule cu pooța mica, vrand sa compensezi cu un pitbull sau rottweiler:

http://ingurapresei.a1.ro/monden/Cabral-atacat-de-un-doberman_3265.html

| BeRock explică:

Am mai avut câini înainte printre care si un pitbull( in pacate mama a spus ca nu vrea un pitbull in casa așa ca l-am dat la unchiul meu care la pierdut.) Si acum mama e plecata in strainatate si am mana libera sa imi iau unul i-am zis ca il iau pentru paza laughing (cand va veni acasa o sa ma faca nebuna)

| Gheorghes_Geygey_Gabi_1996 a răspuns:

Eu as zice sa iti iei un husky