| Eugeniusu a întrebat:

Vreau sa stiu o regula la remi. Daca Jolly are 50 puncte, isi schimba punctajul la etalat in functie de pozitia pe care o are in formatie sau ramane 50 puncte?
De exemplu 1=25 p în formatie de 111, si mai poate fi 1=5 p in formatie de 123, iar la sfarsit se numara oricum 1=25 p.
Eu stiu ca Jolly are 50 puncte si in terta si in suita cand cobori, iar cand numeri piesele la sfarsitul jocului tot 50 p are.

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Depinde de jucatori. Gen daca cobori cu 111 si il folosesti ca sa cobori, la coborare se pune 25p, daca il folosesti in echipele 2-9 se pune 5p si in echipele 10-13 se pune 10p, iar la sfarsit la numarat in toate cazurile se pune 50p.

| Leon123ewcf a răspuns:

DEci. eu joc remi acum zilnic ca nu am scoala... 1 își păstrează punctajul de 25 p in orice format si in 123 si in 111 PESTE TOT funda?