| LucAndrei a întrebat:

Absenta nemotivata scolara se poate motiva cumva?

12 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

Da, prinzi catalogu fara profesor si incercuiesti absenta, daca te intreaba prof respectiv zici ca ti-a motivat-o dirigintele, daca te intreaba dirigintele, zici ca ti-a motivat-o profesoru, daca e la materia la diriginte ...descurcate singur = nu ai cum big grin

Distractie placuta

| Alien a răspuns:

Pe catalog nu, verbal da!

| Victoria a răspuns:

Doar convingandu-ti dirigintele, adu-i scutire sau explica-i motivul pentru care ai lipsit. Poate te intelege.

| Ana a răspuns:

Nu cred.

| User a răspuns:

Pai da, cu motivare de la doctor sau parinti sau aburesti profu' (ca ai intarziat si nu te-a motivat etc)

| LoveMusic a răspuns:

Da. Dacă:
-Scriu părinţii motivaţia (de ce ai lipsit, etc.) şi semnează, iar tu o dai dirigintelui/dirigintei.
-Aduci motivaţie de la doctor (acum se găsesc şi pe net false, dar te cam prinde, eu nu folosesc)
-Dacă inventezi motive şi dirigintele este uşor de convins.
-Sau. dacă dai mită laughing Dar dacă nu acceptă şi e serios profu' atunci nu cred că vei mai avea zile bune cu respectivul.

P. S: La zece (1o) absenţe nemotivate se scade un punct din nota de la purtare, adică în loc de 1o vei avea 9. happy

| ELD a răspuns:

Nuhappypoate cu o mita pe acololaughing

| Luori a răspuns:

Acum se poatehee hee
Il poti pacali pe profesor spunandu`i anumie scuze, pe care el sa le creada. Poti vb cu dirigintele, poate ai norroc big grin.
Scutire de la doctor, dar acum si astea pot fi falsificate [ si numai 3-4-5 lei laughing ]. Sau poate iti mai scapa din greseala catalogul in mainile tale smug

| adellina a răspuns:

Buna.
Da, se poate cu motivare de la medicul de familie.Mergi la medic si ii spui ca vrei o motivare, si ii spui data pe care ai absente.

Sau daca nu, poti sa ii spui dirintei sau dirigintelui niste motive intemeiate pentru care ai lipsit si ti le poate motiva. Ii poti spune ca ai fost plecat/a din localitate sau ai avut ceva probleme personale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da

| tia a răspuns:

Doar cu scutire de la medic, sau cu o vorba buna la diriga:p, o ciocolata ceva, la prea multe absentelaughing