| Anahiteamo a întrebat:

O singura absenta nemotivata pe semestru si pe an poate strica media generala?

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu.Nu se poate.

| babyblue a răspuns:

Nu.
Daca ai 10 absente nemotivate, iti va scadea 1 punct la purtare.

Succes.

| Nymphetamine a răspuns:

Esti proasta.laughing
Normal ca nu.La fiecare 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare.Atat.

| spxinsane a răspuns:

La 10 absente nemotive pe semestru se scade un punct la purtare.
In cazul tau nu trebuie sa iti faci nici o problema in legatura cu asta.

Vacanta plcuta

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Nu îți afectează media generală cu absolut nimic.
Se scade un punct la purtare la 10 absențe, regula de la gurvern.
Bine, aici se mai pune și amprenta școlii. Spre exemplu, anul trecut în scoala unde am făcut eu, se scadea un punct la 15 absențe, ci nu la 10 așa cum ar fi trebuit.
Deci, în final, nu strică nimic o absență nemotivată.
Pa-pa.

| Bezea a răspuns:

Nu se poate...Asa ca nu te mai lauda.

| Gufiii a răspuns:

Nu decat daca ai 10 sau 20 de absente iti scade 1 punct la purtarewinking

| EduardTPU a răspuns:

Daca e una din 10 da (daca e a zecea absenta) da strica cu un punct la purtare si respectiv cu cateva sutimi la media generala.Iar daca e singura absenta, ce sa spun...iti bati joc de noi, vrei sa te lauzi sau celaughing

| Annie a răspuns:

Nu (mentionez am 22 de absente motivabile si 2-3 nemotivabile)asa ca stai linitit(a).

| Kissy123 a răspuns:

Daca ai doar 2 nemotivata e ok

dar daca ai peste 5 e cam cu semnul?

dar poti avea si 30 dar sa fie motivatewinking

sltfel daca ai 20 nemotivate ramai corigent/a

pls funda

| florynuk a răspuns:

Nuuu...nici macar nu conteazalaughing. poti sa ai 9 absente nemotivate(doar la 10 se scade media la purtare) pe semestru, asa ca spor la fugithee hee

| Reznov a răspuns:

Nu! La 10 absente nemotivate iti scade un punct la purtare si nu mai primesti bursa.Eu am vreo 5 absente anul asta si nuimeni nu mi-a zis nimic.Dar ai grija sa nu ajungi la 10 ca e nasol.

| ღAndreღ a răspuns:

Nu.nu iti afecteaza cu nimic.

| larisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa111 a răspuns:

Nu mai jigniiwinking zaharinmuiatinmiere.
Nu :* nu are nici o legaturahee hee

| Gabi_2651 a răspuns:

Tu glumesti? laughing nici in 1000 de ani nu vezi asa ceva, de la o absenta.

| Kitty3D a răspuns:

Nu, cu siguranta nu. La 15 absente nemotivate se scade 1 puct la purtare. 1 nu strica abosolut nimic in legatura cu media ta. Si bravo tie ca ai doar 1 absenta! :*

| xoxoem a răspuns:

NU nici vorba rolling on the floor

| anonim228 a răspuns:

Nu iti afecteaza media generala. Dar la 10 absente iti scade un punct la purtare atat:d Funda

| Aha a răspuns:

Nu, nu are nicio legatura doar daca aveai mai multe atunci se punea problema. Funda?