| verigoiotilia a întrebat:

Acum 3 ani am intrerupt serviciul, vreau sa stiu daca pot cotiza si cei lalti 3 ani din urma si unde trebuie cotizat?, rog sa-mi spuna cineva daca eu acum ca nu am servici si cotizez pot beneficia de ajutor pentru cresterea copilului? de asemenea unde trebuie cotizat?, va multumesc!

2 răspunsuri:
| gabrieladima a răspuns:

Nu din pacate nu poti beneficia de ajutor pentru cresterea copilului, in aceeasi situatie ma aflu si eu numai ca eu am intrerupt serviciul de un an si chiar dc cotizez tot nu primesc pentru ca beneficiaza de acest ajutor doar persoanele care au avut un venit lunar in ultimul an dinaintea nasterii iar noi chiar dc cotizam, venit tot nu am avut asa ca nu e nici o sansa.eu am fost la aun inspector itm si m-am interesat. Poti face acelasi lucru daca vrei dar nu cred ca sa primesti un raspuns afirmativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine suna la ITM din orasul tau.