| kreatorNO a întrebat:

Ai nevoie de buletin daca vrei sa trimiti un colet?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu-ti trebuie Carte de Identitate (buletine nu se mai fac). Buletinul de expeditie nu contine CNP sau seria CI. In rest, sper ca stii unde locuiesti si cum te numesti! laughing

5 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Din cate stiu, este bun orice act de identitate, respectiv pasaport sau certificat de nastere.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie daca stii toate datele din buletin. la psta ti se va da un mandat, o hartie in care trebuie sa completezi datele tale din buletin.Seria si numarul buletinului, adresa ta etc. Si da, iti trebuie buletin in caz ca nu stii datele tale.la unele oficii postale iti cere buletinul sa completeze factorul postal, postarita adica.dar la unele oficii postale ti se inmana o hartie si o completezi tu.

| George9013 a răspuns:

Nu

| SeraphimCastiel a răspuns:

Da, ai nevoie de buletin. Cea de la oficiul postal iti va lua de acolo seria, adresa, si ce date ii trebuie sa completeze campurile la destinatar.