| oAaaNaa a întrebat:

Am 2 intrebari.
1.Ce liceu trebuie a faci ca sa dai la facultatea de litere?
2.Ce profesii poti avea daca termini facultatea de litere?

Răspuns Câştigător
| bloodyhell a răspuns:

Nu conteaza profilul asa mult stiu pe cineva care a facut mate-info si a urmat facultatea de litere.in special cei de la filologie aleg litere.
dupa ce termini liceul poti sa devii profesoara de romana, profesor universitar, poti sa scrii o carte sau diverse articole in ziare.

| oAaaNaa explică (pentru bloodyhell):

Mersi.vrei sa spui dupa ce termini facultatea poti sa devii ce ai scris tu acolo.dar oricum mersi mult de raspuns.

| bloodyhell a răspuns (pentru oAaaNaa):

Da ma refeream dupa ce termini facultatea de litere plus ca pentru a deveni profesor universitar vei avea nevoie de mai multe studii nu doar facultate.

7 răspunsuri:
| Dan10079 a răspuns:

1. Un liceu bun cu profilul filologie.
2. Poti deveni:profesoara de romana(la gimnaziu, liceu, facultate ), scriioare, publicista (cam atat stiu - fara sa ma documentez pe internet).

| gabyS98 a răspuns:

1.profil filologie
2.profesor romana

| Mikiass a răspuns:

1) fa un liceu bun (sa nu fie industrial)... si sa mergi la profilul UMAN (filologie)
2) cauta pe net laughing
funda?

| oAaaNaa explică (pentru Mikiass):

Nu.ti dau funda ca nu mi-ai zis totul.

| Mikiass a răspuns:

Hai te rog da funda aia ca am nevoie de ea... daca nu te blestem cu blestemul facultatii literelor...