| Florincrap a întrebat:

Am auzit ca aptitudinile sportive tin de genetica. Daca parintii mei au aptitudini sportive bune,iar eu aptitudini slabe, e vreo problema?
Chiar tin aptitudinile sportive de genetica?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Si dasi nu. Daca copilul isi parintele facand sport, exista posibilitatea ca acesta sa-l urmeze.Pe de alta parte copilul poate face un sport chiar daca parintii sunt profesori sa doctori.
Sora mea a facut sport de perfomanta.Nici parintii noastri, da nici copilul ei nu au facut sport.

| WUB a răspuns:

Da, aptitudinile sportive țin și de genetică dar și de antrenament, dacă azi alergi o tură de stadion fără oprire, mâine alergi una jumătate și tot așa, dacă înțelegi ce vreau să zic, poate că ține foarte mult și de tine, de voința ta.