| angelica02 a întrebat:

Care e diferenta dintre temperament si aptitudini? ...de ce sunt mai importante aptitudinile ca temperamentul si caracterul?

1 răspuns:
| ladyMillion a răspuns:

Hello! Temperamentul defineste totalitatea trasaturilor unei persoane in ceea ce priveste comportamentul acesteea, in schimb aptitudinile reprezinta exact capacitatile/ calitatile/ punctele sale forte. Cu alte cuvinte deosebirea dintre cele doua este ca in temperament poate intra si ce e rau si ce e bun, dar aptitudinile reflecta doar ceea ce este bun intr-o persoana. Aptitudinile sunt mai importante pentru ca pun in valoare ceea ce o persoana poate sa faca. Bafta!