| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca de la o anumita varsta incep sa se lungeasca picioarele fetelor.E adevarat? Si daca da, de la ce varsta incep sa se lungeasca si cand se opresc din crestere? E o diferenta mare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, este doar o gluma, dar cred ca ti-am mai scris de vreo 3 ori, de parca nu este de ajuns ca ai scris odata...
Daca minti, vezi ca-ti creste si nasul!
Toate sunt glume pentru copii mici!

Fetele sunt tot fiinte umane ca si baietii si cresc atat cat le este dat sa creasca, conform ADN-ului mostenit de la parinti. Masura si forma picioarelor este mostenita de la unul din parinti si daca ai noroc ca acel parinte sa aiba picioarele scurte, asa le vei avea si tu. In orice caz, talpa piciorului va creste pana pe la 16-17 ani, cand ti se incheie si tie cresterea.

| anonimg a răspuns:

Corpul se dezvolta cu totul, nu doar picioarele sau alte parti. Cresterea (dezvoltarea) tine de mostenirea genetica de la parinti (adn) dar si de stilul de viata (sedentarism sau sportiv).
http://adevarul.ro/......index.html

| Betty12345678 a răspuns:

Partile corpului nu cresc individual.