| lucian820 a întrebat:

Am comanat ceva din China si vine in Romania prin ceva firma YANWEN.Eu de unde voi ridica coletul cand ajunge si unde ajunge? Nu exista "Yanwen" in Romania

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Coletul iti va veni acasa, daca suma este mica si nu contine taxe vamale.
Daca este ceva de plata, te vor suna de la vama sa pregatesti banii si sa mergi la ei sa platesti intai si apoi sa ridici pachetul.
Firma Yanwen este cea care vinde produsul, nu firma care postala.
China foloseste "posta chineza" care este similara postei romane.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La tine acasă.

| oglindasultanului a răspuns:

Informatiile astea trebuia sa fie scrise pe site unde ai facut comanda, sa verifici compania, nu cred ca vine firma special pentru coletul tau, deci e posibil ca vreun postas romanesc sa-l aduca dar depinde de cum fac ei contractul ca sa ajunga coletul la destinatia "tu".

| GabehAle a răspuns:

Probabil va ajunge la posta vamala. Posibil sa primesti mail sau telefon de la vama cand ajunge.