| SteauaFermecata402 a întrebat:

Pe 7 ianuarie cineva mi-a trimis un colet din UK prin Royal mail la mine in Romania si i-a spus ca, coletul va ajunge in Romania in 4-5 zile lucratoare. Insa intrebarea mea este, prin ce firma de curieraf va ajunge acel colet la mine? Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

4-5 zile?
Glumesti! Iti vine prin Posta Romana.

| SteauaFermecata402 explică (pentru darrio2007):

In 4-5 zile ar trebui sa ajungq in Romania. Restul depinde de posta romana

| darrio2007 a răspuns (pentru SteauaFermecata402):

Bine zis. Ar trebui. Dar nu este vreo certitudine.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu Posta Romana, fiindca Royal mail este in UK nu si in Romania.

| Whitesnake99 a răspuns:

GLS sau Posta Romana. Daca mai ajunge vreodata...sunt in aceeasi situatie ca tine. Astept din decembrie, de la inceputul lunii. nimic. Bafta!

| SteauaFermecata402 explică (pentru Whitesnake99):

Dar acum depinde de expeditor, cand a pus coletul el in cat timp a ales sa iti vina? sunt mai multe optiuni, optiunea sa iti vina in 4-5 zile si platesti mai mult si optiunea sa platesti putin si sa astepti mult

| Whitesnake99 a răspuns (pentru SteauaFermecata402):

Da cred ca a pus-o pe aia mai lunga dar am citit pe forumuri la noi ca multi si-au luat teapa prin Royal Mail adica nu le-a mai ajuns niciodata pachetul pentru ca ori s-a pierdut, ori a fost returnat sau ceva de genu pentru ca nu au primit AWB cu care sa urmareasca pachetul.

| SteauaFermecata402 explică (pentru Whitesnake99):

Dar tu ai primit AWB? eu unul, da