| maximilian99201 a întrebat:

Am comandat un colet post restant recent si tocmai azi mi-am pierdut portofelul in care se afla si buletinul. Aveti idee daca cei de la posta accepta in astfel de cazuri copie după certificatul de naștere în loc de buletin? Mulțumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Certificatul de nastere nu e un act de identitate. Nu il accepta nimeni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai un pasaport, ori un permis de conducere?
Poti incerca si cu certificatul de naștere, fiindcă dacă ai comandat, inseamnă că știi ce contine/de unde vine (in caz ca te intreabă), pe lângă asta, oricum, plătesti contravaloarea acestuia, deci nu il primesti gratuit, ca să le dai motive de îndoială.

| dinaprilie a răspuns:

Incearca..la posta e mai asa cateodata