| Emanu a întrebat:

Am cont facebook, si am vazut de pe contul prietenului meu ca mi s-a facut un facebook exact ca al meu cu nume si poze ale mele. De pe contul meu de facebook nu pot vizualiza acel profil si asta inseamna k m-a blocat... Cum pot face sa inchid acel cont fantoma. Va rog mult, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Clarissaaz a răspuns:

Trebuie dupa contul pretenului tau sa te duci pe acel cont fals si sa dai la raporteaza si dai la raporteaza contul lui x, apoi la "Aceasta persoana foloseste un nume fals, sau se da drept mine " ceva de genul si il raportezi la facebook...o sa il stearga happy

| Emanu explică:

Am facut si imi apare ca cererea este deja trimisa sad