| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Am cumparat un frigider vechi Arctic merge bine ingheata congelatorul bine dar nu se opreste niciodata merge non stop. Acolo am vazut o clema langa butonul de reglaj temperatura la ce se foloseste acea clema care merge in sus si in jos?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil termostatul este defect si merge motorul intruna.
De consultat un specialist in reparatii frigidere.

| relian a răspuns:

Nu inchide etans, pe undeva intra aer din camera unde sta, acel aer este cald, asa ca frigiderul functioneaza intruna.Verifica garnitura de la usa, sa nu fie aia dusa, sa nu mai etanseze bine.

| anonim3248 a răspuns:

Dacă nu se oprește deloc, cel de la care l-ai luat l-a folosit ca congelator tot frigiderul.