| sebyc98 a întrebat:

Am de facut un portofoliu si vreau sa il fac in WordPad...cine imi zice si mie cum pun caciulitele la a, virgulele la t si s? funda...

4 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Trebuie sa iti setezi tastatura pe RO din bara de jos(Start). Diacriticele sunt semnele Ö Ä Ü * ' de pe tastatura normala. Sper ca te-am ajutat!

| LoveIsAllNeed a răspuns (pentru betsy):

Unele calculatoare si laptop-uri nu au diacriticele acelea... au semne: parantezele, punctele.etc

| chipicao2 a răspuns:

Iti setezi pe limba romana de acolo de jos din partea dreapta unde ii volumu etc.

| AnneBre a răspuns:

Păi apeşi la tastatură butonul "Alt" (de lângă space) odată cu butonul "shift", doar că îţi va lua ceva timp să te înveţi cu butoanele. Baftă!