| cal3star a întrebat:

Am doua intrebari legate de PayPal.
1. Poti primii bani pe contul paypal daca "unverified"? (adica neverificat, pentru ca nu am card sa-l verific)
2. Poti folosii acei bani pentru a face niste shopping in afara (unde desigur acepta acele magazine platile prin paypal)

Dau fundita care ma lamureste!
Raspundeti doar daca stiti

Răspuns Câştigător
| Raymond a răspuns:

Salut. Acea verificare consta in asocierea unei carti de credit la contul tau, in felul asta poti inlatura limitele impuse de paypal pentru conturile neverificate.
Legat de intrebarea ta, Da, poti primi bani sau mai bine zis poti primi plati in contul tau paypal chiar daca nu esti verificat.
Acei bani ii poti folosii in doua feluri : ii prelevezi pe cartea de credit ( daca ai ) sau ii poti folosi cumparand produse online de pe site-urile care accepta plati prin paypal.