| Upz0r3 a întrebat:

Pot avea cont pe PayPal fara sa am un card atasat dar sa pot primii bani pe contul PayPal si sa ii pot folosii de exemplu sa cumpar ceva de pe net sau la jocuri? Va rog raspundeti doar daca stiti sigur! FUNDA

4 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Eu am cont PayPal si nu am card.
Mi-a trebuit pentru ca am vrut sa imi cumpar un program si acesta a fost cel unicul mod de plata.
Am transferat bani din banca mea intr-un cont din America Bank si dupa 3zile mi-am vazut banii in contul PayPal; iti dau ei un numar pe care sa il treci la referenta transferului.
Intotdeauna cand accept plati PayPal sunt directionat pe site-ul unde am contul de PayPal unde trebuie sa imi pun numele de utilizator si passwordul si sa dau clik pe "accept transfer"
Cel mai naspa m-am simtit cand am cumparat windows 8 (aveam o reducere pentru ca calculatorul era nou) si pe site-ul de la PayPal am fost avizat ca daca accept acest transfer atunci de fapt accept ca sa mi se traga din cont "SUMA PE CARE O VOR EI". Dupa o vreme am acceptat si mi s-a tras exact suma știută, doar ca nu prea mi-a convenit ca "vinzatorul sa poată sa-mi traga din cont suma pe care el o va stabili ulterior acceptului meu"... nașpa ca exista posibilitati de astea in care nu poti controla banii tai.

| SunnyDay88 a răspuns:

Ai nevoie de card.

| NGheorghe a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ce te face sa zici ca ai nevoie de card? Sa nu zici ca tu ai unul?
Ca sa faci plati on-line trebuie sa ai un calculator (sau smartphone) si acces la internet. Si la ce iti foloseste cardul? Ce sa faci cu el in fata calculatorului?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru NGheorghe):

Eu am si cont de paypal si card si de asta stiu ca nu se poate unu fara altu.
banii nu iti intra si nu ies de pe telefon sau calculator, ci de pe un cont bancar, caruia ii corespunde si un card visa electron.