| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu câteva întrebări pentru cei care au Steam cumpărat.
Cât v-a costat? Poate prețul varia? Dacă da, în funcție de ce? Cum îl cumpăr? Contează pe ce rețea sunt (Vodafone)? Pentru ce îl folosiți voi? Dacă îl cumpăr, pot juca orice joc mi-l oferă ei? Sau trebuie să cumpăr fiecare joc, și abia după aceea pot juca? Îmi dă vreun joc când îl cumpăr? Dau fundă celui care îmi răspunde la toate întrebările și cel mai corect! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AnonimBlanzo a răspuns:

Steam-ul nu se cumpara,e gratis, cand iti faci cont nu costa nimic, doar jocurile coasta bani, dar sunt o multime gratis gen: Team Fortres 2, Bullet Run, Blacklight:Retribution.Pretul jocurilor variaza, daca e nou e in jur de 49.99 euro, cele mai vechi de la 4 5 in sus, de exemplu counter-strike e la 7.99 euro.Si ca sa iti mearga toate jocurile de la ei iti trebuie un pc destul de bun, depinde de cerintele jocului.

1 răspuns:
| coMpLeT a răspuns:

Pretul variaza in functie de ce jocuri vrei pe el. Pti cumapara de aici http://store.steampowered.com/. Reteaua nu conteaza. In link-ul care ti l-am dat poti vedea jocurile de pe steam. Poti juca jocurile de pe steamul care l-ai cumparat, poti lua steam pentru cs si joci cs etc. Iti da jocul sau jocurile cu care cumperi steamul. Funda?