| Predator30 a întrebat:

Am și eu un calculator procesor Intel Celeron 2, 80GHz și 702 ram și placa integrata. As vrea sa schimb placa video la el și nu prea știu asa multe ce placa ma sfătuiți sau nu merge pus nu prea ma pricep asa bine.Eu îs din Timișoara cine are oferte sau siteuri de unde sa cumpăr as fi foarte mulțumit... Aștept păreri cel mai bun răspuns are funda.

Răspuns Câştigător
| impulls a răspuns:

EU zic sa intri pe siteul www.pcgarage.ro acolo ai modele de placi video, tot acolo ai un numar de telefon SUPORT suni acolo ii spui tipului care iti raspunde ce ne-ai zis si noua aici ii mai raspunzi la intrebarile pe care ti le pune...si te sfatuieste ce placa sa iti iei :) e cea mai buna solutie.

| Predator30 explică (pentru impulls):

Foarte bun răspunsul mulțumesc ai funda!

6 răspunsuri:
| MaPlictisesti a răspuns:

Ce placa de baza ai (MB)? poti sa vezi descarcand si accesand cpu-z. sau deschizi capacul lateral si te uiti. placa de baza e cea mai mare componeta.

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Deci procesorul tau este foarte incet.Multi cred ca daca vor schimba placa video se va schimba toata viteza la calculator. Daca doresti cumpara placa de baza, cumpara procesor, memorie si placa video.Eu asa am facut cu calculatorul meu care nu rula minecraft si acum am ajuns sa ma joc Crysis 2 cu graficile la maxim si 80 fps.Si in total a costat 1000 de lei.Multa bafta, sper ca te-am ajutat

| Predator30 explică (pentru TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet):

Da mulțumesc de răspuns dar eu vreau doar placa video sa o schimb ca nu îmi trebuie jocuri pe el dar am niște documente și filme și as vrea sa se vadă bine eu ma gândeam la o placa video de 128 dar nu știu asa de bine de aia va cer ajutorul.

| niculescu16081994 a răspuns:

Nu nu ai cum sa schimi placa video fiindca este integrata daca e dedicata o poti schimba astept funda tongue

| impulls a răspuns (pentru niculescu16081994):

O poti pune in paralel si ii dai disable la cea integrata...