| i_3249 a întrebat:

Am încercat să-mi fac un cont de youtube.Am completat ce îmi dătea acolo ...problemea este la faza când îmi cere nr.telefon ca să îmi trimită codul de activare. L-am trimis de 2 ori şi tot nu îmi trimite codul, nr e corect, l-am pus cu atenţie dar nu îmi trimite codul...de c enu mi-l tirmite? dacă mi-am pus nr acolo? Ce pot să fac? Prin mail nu îl primesc sad

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici http://www.youtube.com/create_account?next=%2F si fa-ti cont pe youtube fara nr de telefon...nu se cere nr de tel pe youtube (poate ai incarcat o pagina youtube falsa adica spam... eventual verifica cartela de telefon daca mai ai ceva pe ea) Ca sa te inregistrezi pe youtube iti trebuie adresa email (cu aia faci confirmarea inregistrarii pe youtube ) si apropo! Ia-ti un antivirus bun! curata pc-ul de spamuri! Confirmarea prin email se face aproape instant. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa ti ceara nr. de telefon, eu am intrat pe youtube la creare cont ca sa vad daca imi cere nr.telefon si nu mi-a cerut. Si pentru activare trebuie sa ti ceara adresa de email. E ceva neinregula, ar putea fi un virus, nu stiu.