| Roxicom a întrebat:

Am instalat de 2 zile windows-ul si nu am sunet de loc pe calculator.Imi scrie "instal mixer device". Am incercat tot felul de draivere, de pe net de pe cd de la calculator si nimic.Va rog cine ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| con12ro a răspuns:

E de la placa de sunet dar, mai reinstaleaza odata windowsul si pana nu e gata windowsul de instalat SA NU PORNESTI BOXELE! dupa ce ti s-a dat un restart la calculator incearca si vezi daca nu ...la service cu el.

4 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Sunteti penali happy
1. Ce sistem de operare folosesti?
2. Dezinstaleaza toate minunile ce-ai instalat deja de "Draivere"
3. Ce placa de baza ai in Computer?
4. Ce chipset are placa ta de sunet?

Daca nu te pricepi, platesti un "mecanic". Nu exista "draivere" comune @ZuuZyYyYyZ.
PS: faptul ca ai instalat tot felul de "draivere" cu atat mai rau ti-ai busit scula.
Info: Se scrie Drivere. Un driver este un software care comunica cu device-ul in cauza. Fiecare cu mama lui. Daca nu stii denumirea cauti acu in fan, sau mergi ca orbu.

| con12ro a răspuns:

Vezi ca in spate la unitate e un fir verde care conecteaza boxele cu unitatea il bagi intr-o gaurica verde si incerci dacca nu merge e cam nasol

| ZuuZyYyYyZ a răspuns:

Incearca audio AC47 merge mereu si mie nu-mi da sunet cand reinstalez windows-ul

| john_3427 a răspuns:

Skrie pe google driver apoi denumirea calculatorului apoi le instalezi!