| Lollypop a întrebat:

Am instalat diacriticele si nu imi merge decat daca apas pe alt+ literasad. Am verificat si tastatura e in romana.Imi poate explica cineva mai concret cum fac sa scriu "ă, ş, ţ" fara sa ma folosesc de shift, alt etc? Imi apare jos "Romana cu alt dreapta (cu sedile)diacritice.ro.Fundahappy.

Răspuns Câştigător
| Peto a răspuns:

Intri la control panel >regional and language >apoi faci sa fie romana si la regional options si la advanced sa fie romana. nu statele unite apoi dai apply. setezi si acolo jos la taskbar unde iti arata sa fie romana si gata. incerci acolo cu [];'\,.' acolo ar trebui sa fie s t a etc. nu cred ca trebuia neaparat instalat diacriticile mie asa imi merge. sper ca ai inteles :*

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai in windows 7 ți le ia automat big grin... ș ț ă î big grin

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cum ai instalat mai exact? Dă-mi un msg privat