| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat sims 2 normal pe un win 7 si nu imi merge aveti idee de ce astept un raspuns va rog mult

6 răspunsuri:
| Roxana_6190 a răspuns:

NU prea stiu de ce. dar cred ca trebuie sa il instalezi din nou. cred ca este o problema din cauza instalului.

| tiberiur a răspuns:

Buton dreapta pe kit'ul de instalare si alege obtiunea "Run in compatibility mode". Obtiunea asta il face sa fie compatibil din in windows 7. Nu toate programele care merg pe XP merg si pe W7.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am inteles ca sims nu merge pe w7 si nu inteleg de ce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am incercat the sims 2 in windows 7, dar nu a mers.In schimb the sims 3 merge fara nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am instalat si eu The Sims 2 (base game) pe Win 7, numai ca am o problema, am un fel de bug si nu pot construii ziduri, ce e de facut?

| Mina_9719 a răspuns:

Da.Nu merge deoarece w7 este prea evoluat decat XP-ul.Si eu am incercat si nu a mers.Doar sa downloadat.De aceea merge sims3 pe w7 fara probleme.Eu am laptop cu w7 si nu imi merge sims3.Da o eroare la incarcarea lui.L-am mai incarcat si a mers dar m-am jucat de vreo 2 3 ori si dupa s-a stricat.