| TheRaul556 a întrebat:

Am instalat windows xp pe calculator.Totul era bine, am pus doua partitii la instalare, dar la urma am vazut doar o partitie instalata cu putin spatiu de pe hard disk.Am incercat multe metode de bagat si spatiul ce nu l-am pus, dar nu mi-a reusit niciuna. Sper sa ma puteti ajuta.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer\management\disk manager, partitia creata nu are atribuita litera\clic dreapta pe ea\change drive letters and paths\ii atribui o litera disponibila, partitia devine vizibila in computer.

3 răspunsuri:
| Sebastian11x1 a răspuns:

Clik dreapta pe my computer-manage-storage-disk management, trebuie sa apara toate partitiile, dai clic dreapata si redenumesti partitia

| DihorulCuTepi a răspuns:

Ai putea incerca cu Partiton Magic sau bagi windows-ul iar, stergi toate partiile facute, creezi una noua sa zicem de 20. 000 MB iar pe a doua o faci din ce a mai ramas... o sa-ti ramana 8MB nepartitionati dar asa ramane mereu...