| T0X1kSkuLL a întrebat:

Am internet de la romtelecom si vreau sa ma dezabonez din cauza internetului de PROASTA calitate 600kb download. La ce sa ma abonez? am auzit ca internetul de la rds/rcs e bun. Vreau un net sa descarce cu 4-5mb acolo decent.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te boti dezabona numai in caz ca nu corespunde ce au scris ei pe contract cu cu ce ai tu in realitate. Daca in contract scrie ca iti da viteza de la n kb/s pana la n kb/s, si vitezza care o ai se incadreaza in asta, atunci ei au serviciul ok.Nu stiu cum se procedeaza cu romtelecomul dar poti sa suni sau sa nu mai platesti deloc.Fiind o retea prin cablu e posibil sa ai probleme daca nu mai platesti.Desigur RDS e mai rapid dar...numai in orase mari. Posibil din nou ca si RDS-ul sa aiba probleme de viteza la sate sau in orase mai mici.Eu unul am net prin aer la sat, de la Orange, net nelimitat cu trafic de 50 de giga lunar, dar viteza este cea scrisa in contract de 1, 3 mb/s ceea ce imi permite sa vad un film lejer.

| Peridava a răspuns:

Daca ai depasit numarul de luni obligatorii din contract, poti renunta fara explicatii. Daca nu... nu prea poti. Iti trebuie un argument solid.
Da, RDS-RCS-ul este foarte bun. Si din cit stiu, si mai ieftin.

| Minimalistul a răspuns:

Poti sa faci alt abonament la RCS & RDS sau UPC (din cate stiu UPC este in cateva orase din tara, in schimb RCS & RDS acopera cam toata tara). Abonamentele RCS & RDS sunt astea: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink
Internetul fix de la ei e la cel mai bun raport calitate/pret dintre toate.