| Agerns a întrebat:

Am lucrat mai demult la un angajator câteva luni și mi-a spus că trebuie să mă duc sa iau niste hârtii cu stagiul de cotizare însă nu m-am dus, cred că au trecut câțiva ani de atunci. Daca nu am asta, la pensionare daca o mai apuc, nu o sa fie luata in considerare perioada respectivă? Știu că in unele cazuri se obține chiar și după zeci de ani un astfel de document însă dacă firma se desființează? Este in alt oraș și nu am timp sa merg personal sa le iau din păcate.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai lucrat legal atunci perioada respectiva este inscrisa la ITM, in Revisal, asa ca nu o sa pierzi stagiul respectiv de cotizare la pensie.
Daca chiar vrei sa ai adeverinta poti sa le scrii si sa-i rogi sa ti-o trimita prin posta.