| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus intrebarea aceasta, dar nu o mai gasesc, in fine, am un subwoofer de masina si as vrea sa stiu daca pot sa il conectez la calculator, ce-mi trebuie ca sa mearga? (http://www.kauf.ro/administrare/SBE-1243BP.jpg, are doua gauri unde legi mufele de la statie, si in ca doua care crie c-am asa -12 V/ DC+, tin sa mentionez ca statia nu o am, mersi).

2 răspunsuri:
| romeoflorin a răspuns:

Iti trebuie amplificator

| glody_8237 a răspuns:

Daca subwooferu are statie incorporata iti trebuie un transformator de tensiune sa-ti reduca curentul de la priza 220v la 12v de masina. nu te astepta sa sune bestial.alea sunt suburi de masina si sunt facute sa sune in spatiu inchis gen portbagaj. bafta