| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru spuneti-mi va rog RAPID la iphone 3G cum sa setez alta muzicaa sa cinte cind ma suna cineva plzzzzzzzzzz dau funda si vot happy

Răspuns Câştigător
| funshine a răspuns:

Ai nevoie de aplicatia: RingtoneMaker (sau o aplicatie asemanatoare din Apple Store).
In aceste aplicatii vei avea optiunea Select a song to start. Selectezi melodia (trebuie sa o ai in telefon) iar mai apoi salvezi Ringtone'ul creat cu programul respectiv. Dupa ce ai salvat Ringtone'ul, conectezi iPhone'ul la un PC/Laptop, intri in iTunes si vei gasi Ringtone'ul creat de tine in sectiunea cu acelasi nume: "Ringtones" din iTunes. De acolo il poti adauga in iPhone, iar mai apoi vei putea selecta melodia dorita din Setari -> Sounds.

Stiu ca este lung si pare ciudat, dar asa fac eu si mi se pare usor happy

| Beby7 a răspuns (pentru funshine):

Eu am am facut melodia prin aplicatia RingtoneMaker si am pus-o pe iphone dar ea nu a aparatu in meniul setari->sounds ce sa fac? plz ajuta-ma sad

| funshine a răspuns (pentru Beby7):

Melodia ar trebui sa o gasesti in Setari->Sounds->Ringtone. Uita'te cu atenti si eu patit prima data sa nu o vad. Daca nu, alta modalitate ar fi in cazul in care iPhone'ul pe care il deti este Jailbreakuit, in programul "Cydia" -> Sections -> Ringtones. Acolo poti gasi destul de multe Ringtone'uri, poate exista si melodia pe care doresti sa o aplici ca si Ringtone pe iPhone'ul tau personal. Daca nu reusesti, iti las un ID unde ma poti contacta maine dupa ora 12. (funshine_bv). I'm out now. Toate cele bune si o seara faina happy

| funshine a răspuns (pentru Beby7):

Ai reusit? Cydia este programul stabil de la jailbreak, deci daca vrei Cydia trebuie sa ai iPhone Jailbreakuit. Dar depinde si programul de Jailbreak, Cydia poate avea alt nume. Adica ma refer poate sa fie un program asemanator cu alt nume in loc de Cydia. happy