| Num3Ascuns a întrebat:

Am mozilla firefox si cand vreau sa deschid o noua fereastra(new tab)(apas pe "+" acela)imi intra pagina de start de la mozilla iar eu vreau sa imi apara google.

Răspuns Câştigător
| lolo23 a răspuns:

Pai dai la Unelte( o gasesti in partea de sus) si apoi la Optiuni ( ultima) si acolo unde scrie Pagina de start scrii: http://www.google.ro/

Fundita?;;)

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Unelte/ opţiuni /general, pagină de start şi scrii google.ro

| DiDi a răspuns:

Păi trebuie să îţi setezi Google ca pagină de pornire. După ce ai intrat pe Mozilla intră pe bara de sus unde găseşti " File ", " Edit ", " View ", " History ", " Bookmarks ", " Tools " si " Help ". Dai click pe " Tools " şi o să tii se deschidă o fereastra. Dai click pe prima iconiţă unde scrie " General ". Mai jos, ai doua variante: " When Firefox starts: selectezi " Show my home page ". Iar mai jos de ea, ai: " Home Page: completezi cu: http://www.google.ro. După ce ai făcut toate astea, nu uita să dai click pe "Ok" ca să salvezi.

Baftă!:)

| lolo23 a răspuns:

Ms mult de fundita :X

| stillhartu a răspuns:

Intri la setari apoi preferinte (ctrl+F12) si la 'general' trebuie sa fie undeva 'home page' iar alaturi este scrisa o adresa. In loc de ce e acolo pui www.google.ro

| Kaname a răspuns:

Ca sa schimbi prima pagina dai la unelta-optiuni-general si schimbi pagina.pm pentru mai multe detalii

| GaleaMarius a răspuns:

Dai pe icoana.la propietati si cauta acolo start page...si scrie www.google.ro

| bestmusik a răspuns:

Intri la Tools (Instrumente) - Options (optiuni) iar acolo faci click pe General si unde scrie Home page schimbi adresa existenta cu http://www.google.ro iar apoi ii dai ok. Dupa ce o sa deschizi o noua fereastra o sa intri direct pe google.
Succes!

| ceco a răspuns:

Dai la unelte/optiuni/pagina de start www.google.ro

| Renesmee1 a răspuns:

Sus la mozilla scrie tools dai click pe tools jos o sa iti apara options dai click pe options si o sa iti apar o fereastra si cand se deschide fereastra o sa iti apara ca un fl de casuta numai ca este ca un dreptunghi acolo stergi tot ce scrie sh scrii http://www.google.ro/

| mEnjoy a răspuns:

Salut, pentru a deschide o noua fereastra apesi pe ctrl + T
si sa intre pe google ca pagina de start intrii in tools apoi optioans si acolo la Home Page scrii adresa de google, si cand intri in fereastra (new tab ) apesi home si iti va intra in google.
ast fundita big grin

| inna_8493 a răspuns:

Poi iti apare mozilla pentru ca o ai setata ca pagina de start... Du-te la Tools, dai Options, apoi la General si acolo la Home page scrii www.google.ro apoi dai ok!
Asta e tot! Sper ca ai reusit!;)