| Shane a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cine are acasa o ciocolata, va rog sa imi masurati ambalajul ( acesta sa fie desfacut complet, ca o coala de hartie ) si sa imi ziceti cat are in lungime si latime. ( in cm )
Dupa asa vrea sa il masurati si cand este invelita ciocolata in el, tot la fel vreau lungimea si latimea.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

19 cm lungime cand e ciocolata invelita, 7, 5 cm latime. si cu ambalajul desfacut pe latime are 21 cm si lungimea e aceeasi, 19 cm.

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Ambalajul unei ciocolate de 100g are 210/200mm iar ciocolata impachetata 160/80mm.Folia de aluminiu 227/177mm.Mersi ca mi-ai adus aminte de ea big grin