| Valentin_1025 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi adevarate!
Am multe perechi de casti stricate si la toate problema e in mufa (jack)
spuneti-mi va rog cum sa lipesc firele la mufa corect pentru a primi un sunet stereo!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La castile stereo sunt trei fire. Unul reprezinta masa si doua sunt: unul casca din stanga, altul cea din dreapta. Masa este (de obicei) un fir mai ciudat decat celelalte (poate avea imbracaminte transparenta sau poate fi ca o plasa de sarma in jurul celor doua fire). Incearca.

| rebelmonk a răspuns:

Salut de regula sunt 3 fire de diferite culori unu dintre ele este mai gros; tot ce trebuie sa faci este sa le unesti pe culoare daca vrei sa ai stereo daca nu le unesti pe alea 2 perechi mai subtiri si perechea aia mai groasa si vei avea mono.succes