| MilkshakeShake a întrebat:

Am nevoie de un ajutor serios. Am intrat la 2 facultati la buget la subiu si cluj, litere respectiv geografie, dar jur ca nu stiu ce sa aleg. Unii spun ca nu e de viitor sibiul altii spun ca nu e de viitor geografia. Chiar nu stiu ce sa fac. Un sfat va rog?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cheia sta in pasiune. In ce te vezi facand peste 20 de ani, nu in ''ce e de viitor''. Oricum CV-ul va prima, oricum fara experienta nu esti angajat. Lucian Blaga e o facultate de calibru, la fel si UBB. Depinde de ce te pasioneaza mai mult (sunt totusi domenii diferite). Gandeste cu inima si mintea deopotriva. Alege pasiunea!

| allynaalllyna a răspuns:

Eu zic ca la geografie, sa mergi e foarte multe lucruri interesante