| Termo7 a întrebat:

recent am intrat la 2 facultati la buget, la sociologie in Cluj si Timisoara si nu stiu pe care sa o aleg dintre cele 2.
Care are o reputatie mai buna sau daca poate sa imi spuna cineva cine a terminat acolo cate vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Posibilitatile de angajare sunt cam aceleasi oriunde te-ai duce. Nu are relevanta ca te duci la Timisoara si la Cluj. Nu stiu cum e la Timisoara dar am fost in Cluj, e un oras misto, oameni de treaba, dar din punctul meu de vedere e ridicat prea mult in slavi ca sa atraga mai multa lume. Aceeasi materie o faci si acolo si dincolo. Ia in calcul distanta, preturile, ce mai zic prietenii, familia si du-te unde iti e lumea mai draga.

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stii ca UBB Cluj a fost declarata cea mai buna universitate din Romania?

| RoCkKiD a răspuns:

Regret sa te dezamagesc dar e complet irelevant. Nici una din cele 2 universitati nu e Harvard.

Mergi unde iti iese mai ieftin/mai aproape de casa pentru ca nu o sa-i pese nici unui angajator unde ai terminat facultatea.

Nu te mai complica cu reputatiile ca nu e cazul.

| laSoledad a răspuns:

"Care are o reputatie mai buna?" - UBB

| laSoledad a răspuns:

Nu conteaza ca esti baiat si ca ai dat la sociologie. E absurd cine se mai ia dupa aceste prejudecati. Atata timp cat ai dat la o facultate care-ti place, nu baga in seama prejudecatile sociale. Important e sa-ti vezi de viata si de viitorul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asemenea aberație sinistră nu merită răspuns mai complex de atât rolling on the floor.

Ce ignor rapid. Și pentru ce? Doar atât poți?

| christine99 a răspuns:

Nu esti mai special nici la una. Și se fac aceleași materii ca în toată țara. Vezi dacă sunt acreditate, asta contează. Și sper să nu fii băiat si să fi dat la sociologie că e... dezamăgitor (ca să mă exprim frumos).

| anonim_4396 a răspuns (pentru christine99):

Care dafuq e problema dacă e băiat și e la sociologie? laughing

| christine99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un capsunar va face mai multi bani ca el, succes sa iti gasesti o femeie si sa-ti cresti copiii cu specializarea asta, vei avea nevoie. O fata se mai marita cu unul cu bani, dar invers nu prea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru christine99):

Mai bine nu răspundeai rolling on the floor)))))).

| christine99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar atat poti?