| Moise_Mihai_1996 a întrebat:

Am nevoie urgent de cineva sa na ajutee. Am bagat codul pin gresit si acum imi cere cel puk, cum pot sa aflu codul puk daca il stiu pe cel pin:5800.
Nr. tel. 0764321886

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca ai codul puk il bagi si gata. daca nu poti suna dupa alt nr la relatii clienti sa iti dea codul puk.

| tpuuser999 a răspuns:

Codul PUK poate fi gasit si pe cardul din care ai scos cartela daca il mai ai. Alte optiuni ar fi sa-ti faci cont pe situl operatorului (Vodafone si Orange stiu ca arata codul PUK undeva dupa ce te loghezi) sau sa suni la relatii cu clientii.