| miliardar a întrebat:

In primul rind vreau sa va salut, fiind aici la dumneavoastra pentru prima oara.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Am un Digi de citiva ani iar de citeva zile a dat in primire (decodorul). Un prieten mi-a sarit in ajutor si mi l-a imprumutat pe al lui ( cu cartela cu tot ) si funktioneaza brici. Un altul mi-a dat decodorul lui, tot Digi, el neavind voie sa-l instaleze, ma refer la antena, deoarece stapinul casii nu-l lasa(locuiesc in Germania). Acest decodor insa nu-mi recunoaste cartela mea. Ce este de facut? Decodorul pe care l-am primit nu are cartela, insa mi-a prins toate programele, calitatea o am pe undeva la 90%. I-mi scrie doar cartela nepereche.Nu se poate sincroniza cartela cu decodorul? La numarul de telefon de pe cartela mi s-a spus sa-l trimit pe al meu la reparat in tara, insa toata poveste asta va dura o vesnicie cu trimisul, reparatul etc.Nu-mi poate da cineva o alta solutie?
V-as fi recunoscator pentru informatie. O zi buna.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cel mai simplu e să soliciţi cuiva din ţară care are Digi să-ţi trimită unul ( sau altă firmă : Dolce de exemplu - Boom-ul a fost preluat tot de ei aşa că atenţie! ).
Pentru al doilea receptor se plăteşte mult mai puţin şi il vei primi gata setat.