| MariusEduard a întrebat:

Am o camera web a4tech pk 333 e si nu reusesc sa-i modific rezolutia in niciun fel, nu merge sa o modific ca la cele clasice rotind de obiectiv aceasta are un standard anume cum pot sa modific sa am o rezolutie buna se vede prea in ceata?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Banuiesc ca va trebui sa o desfaci si asa sa ai acces la inelul ce roteste lentila.Succes si atentie sa o introduci in usb abia dupa ce ai desfacut-o si rotit incet inelul obiectivului ca sa al deblochezi daca eventual este intepenit,sa se miste relativ usor la nevoie.
Sa nu faci scurt intre fire,atingeri cu scule metalice,maini ude sau apa etc.
Evita a pune mana pe lentila o poti umple de unsoare si sa o zgarii cind incerci sa o stergi.
Fixeaza un obiect, ceva apropiat 0, 5 metri si apoi incearca sa rotesti de inel st-dreapta milimetric pina obtii claritatea dorita.Succes