| anonim_4396 a întrebat:

Am o imprimanta Epson lx-300+ll si nu stiu de unde sunt cartusele.Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Din cate stiu eu epson lx 300 este o imprimanta cu ace. Nu are cartuse. Are o banda - ribbon - (de felul celor folosite la masinile de scris mecanice). Costa cam 30 ron o banda noua. Acest gen de imprimante se folosesc doar la printarea formularelor care au mai multe file intr-un exemplar sau imprimare cu indigo - exemplu facturi, etc. Sunt lente si zgomotoase...