| Danu666 a întrebat:

Am o intrebare, daca un tip de tigari anume dispare de pe piata, si cineva nu mai poate fuma tigarile preferate, e posibil cumva de aflat reteta acelor tigari si de le facut singur, reteta tigarilor e tinuta in secret ca si la coca cola sau nu?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nicio companie nu își dezvăluie modul de prelucrare al produselor sale.

| gabriel2004o a răspuns:

Pai ai o singura varianta si aia e sa cauti in strainatate ca in general companiile nu dezvaluie reteta
presupun ca zici de tigari mentolate
se gasesc in Polonia pe acolo

| Danu666 explică (pentru gabriel2004o):

Nu mentolate dar tigari Red&White Classic aveau un gust special. Se mai produc undeva in lume la moment tigari Red&White?

| gabriel2004o a răspuns (pentru Danu666):

Ah,m-am documentat acum
Acele țigări au fost scoase de ceva timp ca în comparație de restul țigărilor alea erau mai nocive și au devenit interzise. Totuși e dubios ca acea companie deține și Marlboro și tot aceeasi rețetă au. În fine, nu mai ai cum sa găsești