| paulp a întrebat:

Am o multime de bani marunti (monede) si nu stiu unde sa ma duc sa mi-i schimbe in bancnote. La orice banca ar trebui sa mi-i ia?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bancile se cam feresc de maruntis. Mergi la orice magazin.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru mafiot1):

Eu nu te-am intrebat nimic! Nu-mi explica mie. Am lucrat la 4 banci. Nu se percepe nici un comision. Vorbesti aiurea! Dar se feresc sa ia maruntis pentru ca au saculeti intregi cu maruntis in Tezaur.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru mafiot1):

Transilvania, BRD, BCR, Banc Post si foarte putin ( o luna) la Raiffeisen.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru mafiot1):

Comision la schimbat banii din marunti in mari? Comsion se ia numai la schimbarea dintr-o moneda in alta. Vezi ca n-ai inteles intrebarea! Fii mai atent!

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru mafiot1):

Ai dreptate partial. Da, doar daca esti nonclient! Eu n-am platit fiind clientul lor. Daca esti clientul bancii nu platesti nimic.

Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| necris77 a răspuns:

Da

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Mergi la magazine cu ei.

Răspuns utilizator avertizat