| Bariel a întrebat:

Am o droaie de monede, le pot depune la banca intr-un cont? Sau sa le schimbe in bancnote?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici o banca nu-ti va primi monedele. Schimba-le in bancnote, la magazine si super - hipermarketuri!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, banca are această sarcină.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin, supermarket si sa le schimbi, sigur o sa accepte.

| Frank51 a răspuns:

Da și nu. Cred că cele mai multe șanse le ai la supermarket, la casele centrale.

| gabicoo a răspuns:

Dacă sunt in circulație: Da! Poți!

| dinaprilie a răspuns:

Bineinteles ca poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitcoin?

| Endita4689 a răspuns:

Dacă ai Kaufland în orașul tău, este un aparat care transformă monedele în card de cumpărături. Bagi monedele în aparat, îți dă o chitanță și cu ea mergi la recepția Kaufland unde îți dă cardul. Folosești cardul pentru a plăti la casa de marcat. Poți să completezi suma de pe card cu bani în plus dacă aceasta este prea mică.