| nashu40 a întrebat:

Am o pisica ce in mod normal sta afara,dar din cauza vremii o mai tin si in casa. Problema e ca a racit si din cate observ e infundata pe nas si nu poate respira decat pe gura,pentru ca o tine in permanenta deschisa. In plus stranuta destul de des.
Stiu ca nu se da orice medicament la pisici, ce tratament as putea incerca pentru a o insanatosi?
Trebuie sa mentionez ca nu am cum sa ajung la veterinar si sunt nevoit sa o tratez cu ce am prin casa. Ce pot sa-i dau?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Daca pisica nu e de rasa eu in locul tau i-as da un medicament de raceala... dai supa, tine-o la caldura si nu o mai lasa afara

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Ca sa i se desfunde nasul, poti incerca sa-i picuri apa cu sare cu o seringa in nas. Asa se face si la bebelusi, deci cu siguranta va merge. happy