| pyciu2 a întrebat:

Am o placa de baza biostar mcp6pb-m2+ si as vrea sa schimb procesorul imi puteti recomanda un procesor bun va rog

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici procesoarele suportate de placa ta de baza: AMD Phenom II X4 Quad Core
AMD Phenom II X3 Triple Core
AMD Phenom X3 Triple Core
AMD Athlon X2 Dual Core
AMD Athlon 64 X2 Dual Core
AMD Athlon 64 FX
AMD Athlon 64
AMD Sempron
Toate pe socket am2 sau am2+.
Procesoare cu am2+ nu se mai fabrica si poti sa cumperi numai la mana a doua. Poti pune procesoare cu am3 dar trebuie (de obicei) sa faci un update la BIOS. Cineva care se pricepe poate face asta pentru ca risti sa arzi placa de baza.