| Grigore1239 a întrebat:

Am o problema cu placa video nVidia GeForce 2 MX/MX 400.Cand aprind pc-ul imi scrie 64MB dar am intrat acum la un joc.Iar acest joc imi zice configuratia mea si daca e destul de bun sa-l joc.Bun, aici am vazut ca scrie VRAM=32MB!(VRAM cred ca inseamna memoria placii video).Cum ii pot schimba VRAM la joc ca cea a placii video de 64MB?

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Daca ai driverul la placa on bord si la ailalta iti arata numai 32 inseamna ca mai buna e aia onboard decat ailalalta pna gasesti driverul la ea sa functioneze; la parametri optimi oricum e mica si aia si rami ar trebui sa pui la calc deci foloseste o pe aia on board pana faci rost de driver pentru cealalta

12 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Deci acolo scrie sa ai minim 32 mb placa video tu o ai mai mare de 64 deci trebuie sa mearga bine nu trebuie sa schimbi nimic

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns:

Pai inseamna ca atat ai pe pc placa video de 32 este on board cred nu? nu o ai externa iar daca iti arata ca e de 64 e marita din bios si e luat din rami

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns (pentru Grigore1239):

Daca in proprietati la placa video iti arata 32 si tu o ai de 64 cred ca trebuie sa pui driverul placii daca nu reinstaleaza windowsul din nou si pune driverul placii video acum dezinstaleaza driveru care il are pe ea si pune ala original s ar putea sa ti fi bagat driverul din windows si nu e care trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns (pentru Grigore1239):

Problema este de la driver la proprietati numai la o placa video on board poti umbla sa o modifici in rest la una externa cat este atat e nu o poti modifica din nici o "proprietati"

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns (pentru Grigore1239):

Numai la un meserias cu o statie cu aer cald

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns (pentru Grigore1239):

Poti stricA toata placa de baza e treaba ta incearca cum vrei eu zic sa mergi la cineva care stie ce face

| shannygelu a răspuns (pentru Grigore1239):

Daca ai driverul la placa on bord si la ailalta iti arata numai 32 inseamna ca mai buna e aia onboard decat ailalalta pna gasesti driverul la ea sa functioneze; la parametri optimi oricum e mica si aia si rami ar trebui sa pui la calc deci foloseste o pe aia on board pana faci rost de driver pentru cealalta