| Alexandru0096 a întrebat:

Am o problema cu un Samsung Galaxy S5, cand se stinge ecranu si apas pe butonu de pornire se aprinde greu, ori deloc, care este de vina software-ul sau placa de baza?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Butonul trebuie tinut apasat in continuu 5-10 secunde pentru pornire sau oprire.
Se tine apasat pana ce apare ceva pe ecran sau se stinge ecranul.

Pentru oprire fortata (in caz de "inghetare", butonul deseori trebuie tinut apasat chiar si 30 secunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buton power defect.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Cand e aprins si il blochezi merge din prima? Daca nu merge din prima inseamna ca nu e nevoie decat de o simpla schimbare a butonului. Nu e foarte costisitor intr-un service GSM decent. Sper ca te-am ajutat!

| Alexandru0096 explică (pentru Iancu_Silvan_1996):

Salut da cand e sa-l sting din prima se stinge

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns (pentru Alexandru0096):

Încearcă să vezi dacă poți să îi pui un feature gen doubletapp screen for unlock.