| MariusMaruu a întrebat:

Am primit astazi un plic de la Alico Pensii in care spuneau cum ca as fi fost repartizat aleatoriu la fondul de pensii administrat privat Alico. Stie cineve despre ce este vorba?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti salariatii, in afara de fondul de pensii publice, sunt inscrisi si la fonduri de pensii administrate privat. Daca nu ti-ai exprimat optiunea pentru unul anume repartizarea se face de catre un program.

| MariusMaruu explică (pentru Ioandelasal):

Nu am facut asa ceva, abia am terminat facultatea. happy De asta nu stiu despre ce este vorba.