| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Am probleme cu netul. Routerul wireles imi merge prind semnal dar internetul de la pc am incercat sa bag cablurile din router in pc si tot asa si degeaba apare tot X rosu jos in bara. Ce pot face?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cablul de legatura dintre router si PC nu functioneaza corespunzator (ori este intrerupt, ori are configurare necorespunzatoare.
Incearca cu un alt cablu, eventual si alta iesire din router.

Daca nici asa nu functioneaza, atunci trebuie sa montezi o alta placa de reteain calculator, iar pe cel existent s-o interzici din BIOS sau din Device Manager.

| chioscuta a răspuns:

Reinstaleaza driverul la placa de retea