| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume.
Am un router Huawei B310 de la Orange, care de obicei avea conexiune buna. Acum cateva zile mama a facut curatenie in sufragerie, unde se afla routerul, si l-a mutat de colo colo, si a dat peste cabluri. Urmatoarele 3 zile internetul nu a mai mers, indicatorul era rosu si asta insemna ca nu se poate conecta la o retea. Am repornit routerul si am verificat cablurile cum mi-a fost indicat, iar dupa indicatorul era albastru din nou, si netul mergea cat de cat, avea o linie sau doua. Iar acum e la fel, si nu stiu ce sa fac. Cand il pornesc trebuie sa astept pentru ca indicatorul de semnal se stinge si reaprinde...
Ce pot face sa isi revina?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru asistenta privind serviciul de internet, iti recomandam sa apelezi numarul 408 si colegii nostri iti vor oferi suportul necesar.

O zi buna,
Orange helper

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai semnal slab, cauta alt loc pentru router.
Ridica routerul (pune-l pe un dulap), acolo poate va avea semnal mai bun.
Cablurile si obiectele metalice iarasi atenueaza semnalul.

| GenetiX a răspuns:

E desincronizat. scoate-l din priza aproximativ 15 minute