| Frank51 a întrebat:

Am scos o adeverinta de la liceu pe care l-am absolvit, dar pe adeverinta respectiva se specifica "fara examen de bacalaureat" dar eu am luat bacul. "Directiunea liceului.,. adevereste ca.,., nascut la data de.,. avand cnp.,. a absolvit ciclul superior liceal blabla in cadrul unitatii noastre scolare, fara examen de bacalaureat". Sunt curios, de ce se specifica acest lucru daca practic adeverinta nu are legatura cu bacul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca au gresit modelul de adeverinta pe care l-au folosit. Daca ai nevoie sa scrie si ca ai obtinut diploma de bacalaureat du-te sa ti-o schimbe. Oricum, dovedesti ca ai bacalaureatul cu diploma de bacalaureat.

| Frank51 explică (pentru Ioandelasal):

Pe care inca nu am primit-o... Din fericire adeverinta este pentru un curs la care bacalaureatul nu este necesar.

| floresdemayo a răspuns (pentru Frank51):

Șterge cu o linie "fără" (ușor, fără să mâzgălești) și scrie deasupra "cu". Nu se întâmplă nimic, mai ales că e vina lor.

| Peridava a răspuns:

Daca ai luat bacalaureatul, s-ar putea sa fie o greseala. Mergi inapoi sa-ti dea alta corecta.