| anonim_4396 a întrebat:

Am absolvit liceul in urma cu 22 de ani, din pacate nu am sustinut examenul de bacalaureat. Pt a ma putea angaja in anumite posturi, imi trebuie neaparat bacul. Intrebarea ar fi, daca eu am absolvit colegiul A.D. Xenopol, pot sustine examenul intr-un alt liceu, unde as scapa de matematica sau materiile de specialitate, sa optez pentru un liceu unde mie mi-ar fi mai usor de invata (avand in vedere varsta)?
O alta intrebare, daca am facut franceza ca limba straina pot opta sa dau examen la engleza, avand in vedere ca in liceu nu am facut deloc engleza?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine bacalaureatul numai la profilul absolvit si numai la materiile de la acel profil.

| Ruxantonia a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult!